+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: Next İnnova 4k

TEĞMEN
    ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    42
    Thanked 1.730 Times in 123 Posts
    Tecrübe Puanı
    854

Next İnnova 4k

Merhabalar,

Çok yakın bir zamanda serkan hocamın tavsiyesi ile bu cihazdan satın aldım. İyi ki almışım bu cihazı çünkü beklentimi karşıladı.

Evlendiğimden bu yana evimden TV yi ve tabiki skystar2 ile başladığım DVBS dünyasından uzunca bir süre ayrı kaldım. O yüzden unuttuğum çok şey var.

Öncelikle cihazın işletim sistemi linux diye geçiyor. Bu cihaz linuxun hangi sürümü bilen var mıdır?
    Cihaza istediğimiz bir programı ekleyebilir miyim? Mesala Acestream Player?

Eğer bunu yapamayacaksam bu cihazla Acestream bağlantılarını nasıl izleyebilirim?

İlgi ve alakanız için şimdiden teşekkürlerimi sunar Bayramınızı kutlarım.
    Teşekkürler

Bilgi Sahibi OLMADAN Fikir Sahibi OLUNMAZ!
    (Uğur MUMCU)

Bildiklerinin ALİMİ,Bilmediklerinin TALİBİ Ol!
    (Alevi Özdeyişi)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Thanked 5.628 Times in 872 Posts
    Tecrübe Puanı
    2479
    Ayhan bey merhaba,

Cihazın yazılımı linux değil. Linux kodları ile yazılmıştır. Yani cihaz özgün yazılımlı bir cihazdır.

Özgün yazılımlı cihazlarda çalışan uygulamalar ne ise, o uygulamalarla kullanmaya devam etmelisiniz.

Yani belirttiğiniz uygulamanın çalışması için, cihazın yazılımını hazırlayan programcının destek vermesi gerekmektedir. Bu cihazlara konulan uygulamalar baştan belirlendiği için, sonradan uygulama eklenmesi mümkün olmaz. Çünkü bu cihazların üretilme amacı, uydu cihazı olarak belirlendiği içindir.

Bahsettiğiniz uygulama android cihazlarda çalışır. Ancak android cihazlar, uydu cihazı değildir. Hibrit özellikli( yani uydu tuner'li ) android cihazlar var. Ancak hibrid cihazlarda uydu işlevleri sıkıntılı( sık sık sinyal alamama hatası ) çalıştığı için, ağırlıklı olarak uydu yayını izleyeceklere, uydu cihazı amaçlı üretilmiş cihazları tavsiye ediyorum.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

3. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

ayhankiy (28-06-2023)

TEĞMEN
    ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy taninmis sohret sahibi uye ayhankiy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    42
    Tecrübe Puanı
    854
    Alıntı serkanguzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    -= Hidden Content =-
    Serkan hocam ilgi, alakanız ve cevabınız için teşekkür ederim.

Umarım cihazın üreticisi bununla ilgili bir güncelleme yayınlar.

Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ekran yansıtma da mümkün olmayacaktır o zaman.

İyi günler diler tekrardan teşekkür ederim.
    Teşekkürler

(Uğur MUMCU)

(Alevi Özdeyişi)

serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel taninmis sohret sahibi uye serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2479
    Güncellemeler, genellikle cihazın yazılımında bug( hata ) olduğu zaman, düzeltme yazılımı şeklinde verilmektedir.

Yani yeni özelliklerin güncelleme adı altında verilmesini beklemeyin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum. Katılımcıların yararlanabilmesi için,
    sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

6. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

ayhankiy (28-06-2023)

TEĞMEN
    Post Thanks / Like
    Teşekkür
    42
    Tecrübe Puanı
    854
    Hocam bahsettiğim konuda kodi üzerinden istediğime ulaştım. Yani artık izleyebiliyorum.

Yalnız cihaz Türksattaki bazı kanalları açmıyor bu merkezi sistem olmasından mı kaynaklanıyor yoksa cihazla mı ilgilidir? Bir yorumunuz var mıdır bu konuda?

Ayrıca cihaza dışarıdan hazır kanal listesi yüklemek istiyorum bunun için ne yapmam gerekir?

Teşekkür ederim.
    Teşekkürler

(Uğur MUMCU)

(Alevi Özdeyişi)

Post Thanks / Like
    Teşekkür
    898
    Tecrübe Puanı
    2479
    Alıntı ayhankiy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bahsettiğim konuda kodi üzerinden istediğime ulaştım. Yani artık izleyebiliyorum.

Yalnız cihaz Türksattaki bazı kanalları açmıyor bu merkezi sistem olmasından mı kaynaklanıyor yoksa cihazla mı ilgilidir? Bir yorumunuz var mıdır bu konuda?

Ayrıca cihaza dışarıdan hazır kanal listesi yüklemek istiyorum bunun için ne yapmam gerekir?

Teşekkür ederim.
    Evet, merkezi sistemden kaynaklanıyor dersem, yanlış kanaat bildirmemiş olurum. Yani merkezi sistemde sinyal kayıpları mevcut iken, cihazın tuner'i ancak bu kadar performans sergileyebiliyor.

Aynı merkezi sistemde Dreambox One/Two marka cihaz kullansaydınız, sinyal alamadığınız kanallardan da sinyal alacaktınız. Dreambox Two cihaz kullanmış olmam nedeniyle, sinyal yönünden aradaki farkı deneyimledim. Sinyal alamadığınız kanallar izlemek için, bireysel çanak kurma imkanınız varsa, o kanalları izlemek mümkün hale gelecektir.

O cihazlar özel yazılımlı cihazlar olduğu için, hazır kanal listesi yükleniyor mu? bilmiyorum doğrusu... Yalnız hazır kanal listesi yükleme imkanı olsa bile, yüklemenizi tavsiye etmem. Çünkü, listeyi hazırlayanın kullandığı LNB'nin Local Osilatörü, herhangi bir frekansı, 2 öncesinde ya da 2 sonranda açabilir. Sizin merkezi sistemde local osilatör değerinde aynı marj bulunmayabilir. Tabi marjlar aynı olmayınca, başkasının hazırladığı liste ile sinyal almak mümkün olmayabilir. Kendi tesisatınızda tarama yaparsanız, daha sağlıklı sonuçlar alırsınız.
    Doğru bilginin adresi...

9. The Following User Says Thank You to serkanguzel For This Useful Post:

ayhankiy (26-07-2023)

+ Konu Cevaplama Paneli

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Bookmarks